Wing foil – czym jest i dlaczego warto zapisać się na kurs

Czy słyszałeś czym jest wing foil? Ale to, czym jest surfing z pewnością wiesz. Jeśli od wyprawy w góry wolisz pływać i korzystać efektywnie z wody, a także chcesz płynąć z wiatrem to nauka wing foil’u zapewni ci wiele zabawy. Jeśli kiedykolwiek chciałeś popróbować windsurfingu to może cię zainteresować ta dyscyplina, wykorzystująca narzędzie, jakiem jest skrzydło wing. Czym jest ten sport? Jak wygląda szkolenie i dlaczego warto spróbować?

Czym jest wing?

Nowy sport, jakim jest wing foil to niejako most czyli połączenie między windsurfingiem, kitesurfingiem i foilsurfingiem. Pływanie na desce, za pomocą skrzydła wing możliwe jest na każdym akwenie.

Skrzydło w wing foilu wygląda nieco inaczej niż w innych dyscyplinach. Nie jest ono bezpośrednio przytwierdzone do deski. Są one jednak lekkie łapią wiatr w dużym zakresie.

Bezpieczne szkolenie czyli etapy nauki

Nauka każdego sportu wodnego wymaga odpowiedniego przygotowania. Bezpieczne szkolenia to podstawa. Kurs na wing foil składa się z trzech etapów. W szkole surf people dostępny jest sprzęt dostosowany do wagi uczestnika oraz stopnia jego zaawansowania.

Pierwszy etap szkolenia obejmuje teorię, zasady bezpieczeństwa, a także naukę wstawania na desce i kontroli winga. W drugim etapie płyniemy za motorówką, a następnie uczymy się tzw, nauki lewitacji. W ostatnim etapie łączy się naukę z poprzednich części w całość, uczy się kontroli, zwrotów i zmian pozycji ciała.

Zalety jakie daje wind surfing

Duży plus, jaki daje wing surf to na pewno łatwość nauki. Jest to sport prostszy niż windusrfing czy kitesurfing, a ponadto można go uprawiać nie tylko na wodzie, ale również na lądzie, używając deskorolki, nart czy snowboardu. To sport prosty i bezpieczny. Nie trzeba mieć wcześniejszego kontaktu z windsurfingiem, co sprawia, że jest to nauka dla każdego.

Sport ten daje wolność, możliwość poczucia wiatru i wody na skórze. Daje również ogromną satysfakcję, zapewnią nieco adrenaliny oraz pomaga nam zachować ciało w dobrym stanie. Polepsza naszą koordynację ruchową, udoskonala utrzymywanie równowagi i zdolności manualne. Do tego daje dużo radości.

Szkolenie wing surfingu z kadrą surf people to szkolenia na półwyspie Helskim, wraz w wykwalifikowaną kadrą oraz sprzętem najwyższej jakości. Szkolenie odbywa się w miejscu niezatłoczonym, a dodatkowo cały czas masz radiowy kontakt ze swoim instruktorem. W surf people znajdziesz też wiele promocji, dzięki którym nauka będzie nie tylko miła, ale również atrakcyjna cenowo.

Zdecydowanie warto zapoznać się z tym pięknym sportem i pozwolić sobie na przygodę życia na falach.