Zalety domowej siłowni – po co inwestować we własny sprzęt?

1

Sprawność fizyczna to ważna część Twojego życia – ale jeśli masz dość harówki na siłowni, możesz się zastanawiać, czy nadszedł czas, aby zainwestować we własny sprzęt i zacząć budować własną domową siłownię. Możesz jednak onieśmielić się pomysłem zakupu własnego sprzętu, takiego jak rowery treningowe i ciężarki. Domowe siłownie są drogie, prawda? Dlaczego po prostu nie chodzić na swoją obecną siłownię?

Czy warto zainwestować w domową siłownię?
Jesteśmy tutaj, aby przekonać Cię do podjęcia decyzji. Domowa siłownia jest warta każdego grosza – pokażemy Ci parę powodów, które to potwierdzają.

1. Brak miesięcznych kosztów członkostwa

Może się wydawać, że domowa siłownia jest bardzo droga – i na początku to prawda. Jeśli planujesz zainwestować w sprzęt, taki jak rower stacjonarny, bieżnia i ciężarki, oczekujesz dość wysokich kosztów początkowych.

Ale z czasem fakt, że nie płacisz miesięcznej opłaty za siłownię, faktycznie pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze.

Zróbmy trochę matematyki i rozważmy średni koszt karnetu na siłownię. Niektóre miesięczne członkostwa w siłowni mogą nawet zbliżać się do liczby trzycyfrowej każdego miesiąca, jeśli potrzebujesz specjalistycznego sprzętu lub mieszkasz w rejonie o wyższych kosztach utrzymania.

Tak więc, jeśli anulujesz członkostwo w siłowni i zainwestujesz we własny sprzęt do ćwiczeń, w zasadzie zwróci się on w ciągu 3 lat – a ponieważ nadal oszczędzasz pieniądze, możesz dodawać więcej sprzętu do swojej domowej siłowni.

Domową siłownię najlepiej traktować jako inwestycję długoterminową. Jasne, w krótkim okresie będzie cię to kosztowało trochę więcej. Ale na dłuższą metę zaoszczędzisz dużo pieniędzy. (I czas, któremu przyjrzymy się bardziej szczegółowo w dalszej części naszego artykułu).

2. Możesz zainwestować w sprzęt wyższej jakości

Większość siłowni kupuje sprzęt średniej jakości. Chcą mieć pewność, że osiągną zysk – ale muszą mieć pewność, że ich sprzęt będzie działał przez długi czas. Z tego powodu nie chcą kupować taniego sprzętu – ale drogi sprzęt z najwyższej półki również nie wchodzi w grę.

Ponadto, ponieważ ich sprzęt jest stale używany przez tysiące osób każdego miesiąca, ma tendencję do zużywania się. Jeśli kiedykolwiek byłeś zmuszony do korzystania z roweru treningowego z luźnym siodełkiem lub pedałami, lub używałeś innego sprzętu na siłowni, wiesz, co mamy na myśli!

Ale ponieważ jesteś jedyną (poza szczęśliwymi przyjaciółmi lub członkami rodziny) korzystającą z domowej siłowni, możesz zainwestować w sprzęt wyższej jakości, dostosowany specjalnie do Twoich zainteresowań.

Na przykład, jeśli uwielbiasz jeździć na rowerze i chcesz mieć pewność, że możesz ćwiczyć na rowerze nawet przy złej pogodzie, możesz kupić trenażer lub rower stacjonarny i upewnić się, że jest najwyższej jakości.

A jeśli uwielbiasz podnosić ciężary, możesz kupić stojak, sztangę i ciężarki oraz własną ławkę – i nie szczędź żadnych kosztów, aby zbudować najlepszą domową siłownię!

Nie musisz też martwić się, że Twój sprzęt się zużyje. Przy odpowiedniej konserwacji z pewnością wystarczy na dziesięciolecia, ponieważ będzie go używać znacznie mniej osób.

3. Bez marnowania czasu na podróżowanie do i z siłowni

Tutaj widać rzeczywiste oszczędności kosztów domowej siłowni. Chodzenie na siłownię zabiera mnóstwo czasu.

Powiedzmy, że podróż na siłownię zajmuje 15 minut, przebranie się i przygotowanie do treningu – 5 minut, prysznic i przebranie się po treningu – 10 minut, a jazda samochodem do domu – 15 minut.

Czas spędzony na siłowni będzie też dłuższy, jeśli wyjdziesz w godzinach szczytu – przed godzinami szczytu lub bezpośrednio po pracy. Być może będziesz musiał poczekać, aż preferowane maszyny się otworzą.

Oznacza to, że każdego dnia, kiedy chodzisz na siłownię, zasadniczo marnujesz ten czas. Spędzasz 45 minut dnia, idąc na siłownię i czekając, aż maszyna, której chcesz użyć, się otworzy.

Ale dzięki domowej siłowni nie musisz się o to martwić! Możesz po prostu obudzić się przed pracą i natychmiast rozpocząć trening lub ćwiczyć, gdy tylko wrócisz do domu. Nie ma czasu tracić czasu na chodzenie na siłownię lub czekanie, podczas gdy inni ćwiczą.

Zamknięte siłownie

4. Trudniej wymyślać wymówki, żeby się nie udać

Zepsuł mi się samochód! Czuję się zmęczony! Nie mam ochoty siedzieć w korku! Pogoda jest zbyt paskudna, żeby wyjść na zewnątrz! Musiałem pracować za późno i nie mam czasu!

Wszystko to są wymówki, które mogą uniemożliwić Ci trening i ćwiczenia – a wszystkie z nich nie mają zastosowania w Twojej domowej siłowni! Gwarantujemy, że mając domową siłownię, dużo trudniej będzie wymyślać wymówki na rezygnację z treningów.

Może się to wydawać niewielką korzyścią, ale jest to naprawdę potężne narzędzie psychologiczne. Kiedy wiesz, że masz cały sprzęt potrzebny do świetnego treningu w domu, będziesz o wiele chętniej z niego korzystać i przestaniesz robić

1 thoughts on “Zalety domowej siłowni – po co inwestować we własny sprzęt?

Dodaj komentarz