W jakim tempie rosną mięśnie?

Nakłonienie mięśni do objętościowego wzrostu to zadanie wymagające wytrwałości i dużej cierpliwości. Wiele osób dołącza do siłowni i oczekuje, że osiągnie to w ciągu kilku tygodni, ale jeśli zastanawiasz się, ile czasu potrzeba, aby zacząć zdobywać masę mięśniową, powinieneś wiedzieć, że nawet jeśli masz dobrą genetykę, proces ten potrwa długo.

Od piątego lub szóstego tygodnia Twoje ciało zaczyna dostosowywać się do zmiany diety i treningów, więc pod koniec drugiego miesiąca zaczniesz widzieć najbardziej zauważalne zmiany.

Należy jednak pamiętać, że istnieje wiele czynników warunkujących przyrost masy mięśniowej: genetyka, dobra dieta, która jest bogata w białko i dobrze zbilansowana, odpowiednie treningi z właściwą techniką, a nawet odpowiedni odpoczynek, aby organizm mógł się zregenerować.

Czy przyrost mięśni pośladków, nóg czy ramion trwa tyle samo czasu?

Wzrost mięśni różni się również w zależności od obszaru ciała, z czym niektórzy ludzie mają bardziej powszechny problem niż mogłoby się wydawać: rozwijają bicepsy i resztę mięśni górnej części ciała w stosunkowo krótkim czasie, podczas gdy dolna część ciała nie zmienia się tak szybko. Konsekwencje? Proporcje ciała są zupełnie niezrównoważone.

Jeśli zdarzyło Ci się to, nie martw się, ponieważ ma to logiczne wyjaśnienie i bardzo proste rozwiązanie. :udzie mają tendencję do skupiania się na ćwiczeniach, które angażują bardziej mięśnie górnej części ciała niż mięśnie dolnej części ciała, zaniedbując części ciała, takie jak pośladki i nogi.

Chociaż ramiona, barki i plecy są najbardziej widocznymi częściami ciała i tymi, od których często chcemy zacząć zmiany, ważne jest, aby ćwiczyć wszystkie obszary ciała.

Jak długo trwa przyrost mięśni dzięki białku?

Nie ma określonego czasu, ale wiemy, że przyjmowanie białka w celu nabrania masy mięśniowej sprawia, że wzrost mięśni trwa znacznie krócej. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy zauważysz duże zmiany w swoim ciele, choć będą one również zależały od jakości suplementów, Twojej rutyny żywieniowej i codziennych treningów. Należy pamiętać, że suplementy są uzupełnieniem diety, a nie zamiennikiem. W https://www.esuplementy.pl dowiesz się, które suplementy są najskuteczniejsze na przyrost masy mięśniowej.

Warto również wiedzieć, że istnieją dwa rodzaje białka: białko roślinne i białko zwierzęce. Jeśli preferencje na to pozwalają, połączenie obu będzie najlepsze do osiągnięcia celu, ponieważ zawierają one różne aminokwasy, z których wszystkie są niezbędne do rozwoju mięśni.