Lockdown

Wiele osób uważa, że gdy zamknięto siłownie w czasie lockdownu, zostali pozbawieni możliwości ćwiczenia. Prawda jest jednak zupełnie inna. Zamknięte siłownie zmniejszają możliwość wspólnego treningu, jednak przy odpowiedniej motywacji i zawziętości, większość ćwiczeń (może nie tych specjalistycznych) można wykonywać w domu. Ba – można to nawet robić z trenerem.

Domowa siłownia to dwa krzesła, worek ziemniaków, drążek w drzwiach, oraz chodnik dookoła budynku. A jeśli masz miejsce na urządzenie domowej siłowni, zaoszczędzone na karnecie pieniądze wydaj na kilka ciężarków, hantle, może rowerek stacjonarny. Najważniejsza jest jednak chęć do ćwiczeń – siłownia motywuje, bo karnet, bo znajomi, bo fajna dziewczyna w recepcji – dla każdego motywacja jest inna, ale nigdy nie jest to tylko "sala z urządzeniami do ćwiczeń". Tę możesz mieć w domu.

Video trening

Dzięki współczesnej technologii nie musisz ćwiczyć sam. Połącz się z kumplem przez videorozmowę i ćwiczcie razem, zawsze o tej samej porze. możesz nawet wynająć na czas ćwiczeń osobistego trenera zdalnego. A jeśli chcesz mieć go za darmo – puść sobie jakiś film o trenowaniu w domu. Wszystko, by trenować, a nie tłumaczyć brak treningu "zamkniętymi siłowniami".

Zalety domowej siłowni – po co inwestować we własny sprzęt?

1 thoughts on “Zamknięte siłownie

Dodaj komentarz