Jak trafić na najlepszego trenera personalnego?

Nie zawsze te pierwsze wybory są wyborami najlepszymi. Zwykle tak właśnie nie jest, więc możesz wręcz założyć, że pierwszy wybrany przez ciebie trener nie będzie trenerem idealnym. Oczywiście ideałów nie ma, nawet w dziedzinie sportu i to nawet w przypadku sportu zawodowego, jednakże dobrze by było, gdyby twój trener personalny przynajmniej spróbował się do nich zbliżyć.

O relacjach z trenerem personalnym

To normalne, że oczekujesz od niego czegoś więcej niżeli dobrze ułożonego planu ćwiczeń. Taki plan zawsze można sobie znaleźć na jakimś forum i ściągnąć z sieci zupełnie za darmo. Według opinii wielu zawodników, którzy udzielili wywiadu portalowi https://www.niepoprawny.pl/, na treningach personalnych powinno chodzić o coś więcej – o pewną symbiozę i zrozumienie, motywowanie i zachęcanie do ćwiczeń oraz pokazanie, że sport to coś więcej niżeli bezmyślne wymachiwanie hantlami w celu powiększenia bicepsa.

Bardzo możliwe jest zatem, że zanim natrafisz na trenera personalnego, z którym uda ci się od razu nawiązać zwartą nić porozumienia, będziesz musiał wypróbować przynajmniej kilku kiepskich, złych albo po prostu przeciętnych trenerów. Najlepiej od razu się z tym pogodzić. Warto też przy każdej takiej współpracy słuchać głosu swojego serca i własnej intuicji, bo nikt nie doradzi ci – przynajmniej w tej kwestii – tak dobrze jak zrobisz to sam. Czujesz przecież wewnętrznie, czy chcesz, by to właśnie ten trener personalny ułożył twój plan treningowy i następnie pomagał ci w jego realizacji. Gdy natomiast na samą myśl o kolejnej sesji dostajesz białej gorączki i masz ochotę schować się pod kołdrę albo znaleźć jakąś wymówkę do odwołania spotkania, oznacza to że albo jesteś bardzo ciężkim przypadkiem, albo trafiłeś na marnego trenera, który raczej nie zdoła zachęcić cię do ćwiczeń.

Skoro ty tutaj płacisz, ty masz prawo wymagać i jest to rzecz absolutnie normalna. Trening personalny ma być ciężki, ale jednocześnie powinien sprawiać ci jakąś przyjemność albo przynajmniej nie powinien wprowadzać cię w stan dyskomfortu i złego samopoczucia.