Poznaj najlepsze spalacze tłuszczu

Istnieje wiele suplementów spalających tłuszcz na rynku i czasami może być trudno wybrać jeden z nich. Dlatego stworzyliśmy ten przewodnik po produktach, abyś mógł dowiedzieć się, które z nich są najbardziej wyróżniającymi się i polecanymi suplementami, a także, które nie będą miały żadnych skutków ubocznych dla Twojego organizmu.

Kofeina na odchudzanie

Jest to doskonały spalacz tłuszczu, który działa na dwa główne sposoby: pierwszy z nich odbywa się poprzez adrenalinę, ponieważ kofeina podnosi adrenalinę i zwiększa aktywność receptorów adrenergicznych. Z drugiej strony przeciwdziała również procesowi działania enzymów degradujących cykliczny adenozyno-monofosforan (cAMP), nukleotyd niezbędny do wielu procesów biologicznych. Powoduje to silniejszą aktywację głównej lipazy spalającej tłuszcz – HSL.

Synefryna na utratę wagi

Jej główną zaletą jest aktywacja receptorów adrenergicznych, które przyspieszają utratę tłuszczu. Czy wiesz, że dawka zaledwie 60 mg może zwiększyć metabolizm bez skutków ubocznych? Dzieje się tak, ponieważ synefryna aktywuje receptory beta, czyli winowajców odpowiedzialnych za przemieszczanie się masy tłuszczowej w organizmie. Kolejną zaletą tego związku jest to, że może być stosowany w suplementach razem z kofeiną, ponieważ oba działają synergicznie podczas uprawiania sportu i spalania tłuszczu. Pamiętaj jednak, że spalacze tłuszczu muszą zostać połączone z innymi elementami, takimi jak trening i dieta, żeby były skuteczne. Szczegóły tutaj: https://fitmaster.pl/jak-skutecznie-zgubic-kilogramy/ 

Zielona herbata na odchudzanie

Zielona herbata jest jednym z najczęściej stosowanych związków w suplementach diety wspomagających utratę tłuszczu. Nie tylko dostarcza kofeiny, ale także posiada różne katechiny (antyoksydanty), które stymulują i kontrolują proces utraty tłuszczu. Na przykład galusan epigallokatechiny, aktywna katechina w zielonej herbacie, neutralizuje enzymy trawiące kofeinę, dzięki czemu jej działanie trwa dłużej i sprzyja utracie wagi.

Forskolin na odchudzanie

Ten suplement jest kolejnym z najbardziej popularnych suplementów spalających tłuszcz, choć technicznie nie jest dedykowany do spalania tłuszczu. Forskolin jest wydobywany z gatunku roślin Coleus Forskohlii i powoduje podniesienie testosteronu, który ułatwia szybki metabolizm. Produkt ten doskonale sprawdza się w zapobieganiu gromadzenia się tłuszczu i tworzenia tkanki tłuszczowej.

Yohimbina na spalanie tłuszczu

Związek ten był pierwotnie stosowany do zwalczania zaburzeń erekcji, ale z czasem okazało się, że jest bardzo przydatny w spalaniu tłuszczu, ponieważ ma zdolność do interwencji w katecholaminy (neuroprzekaźniki, takie jak adrenalina, dopamina, itp.) i zwiększa spalanie tłuszczu w tkankach tłuszczowych, głównie w obszarze brzucha.