Jak ćwiczyć siłowo w domu?

Do domowych treningów siłowych potrzebny jest ci porządny sprzęt. Być może go już masz, ale jeśli wciąż zwlekasz z jego zakupem, zainwestuj w niego właśnie teraz, robiąc sobie taki mały prezent bez okazji. Najlepiej kup taki sprzęt do domowej siłowni w jakimś większym zestawie, bo wtedy zapłacisz za niego mniej albo uzyskasz na niego jakiś rabat. Potem umieść go tam, gdzie najczęściej będziesz trenować. No i bierz się do roboty! Bez ciężkiego wysiłku nie masz nawet co marzyć o muskularnej sylwetce. To, ile pracy włożysz w swoją sylwetkę, przełoży się bezpośrednio na osiągane rezultaty.

Domowe treningi siłowe

Na pewno nie możesz się już doczekać chwili, w której weźmiesz swoje nowiutkie i jeszcze pachnące hantle w dłoń i zaczniesz je dźwigać, czując wyraźnie, jak pracują twoje mięśnie. Na chwilę się jednak z tym wstrzymaj. Przed treningiem, a zwłaszcza tym siłowym, zawsze powinieneś wykonać porządną rozgrzewkę. Przykład rozgrzewki znajdziemy na stronie www.kulturystyka24.pl. Naprawdę zawsze! Nigdy o niej nie zapominaj i nie myśl, że wykonywanie jej jest stratą czasu. Niedogrzane mięśnie są przecież znacznie bardziej podatne na kontuzję. Jeżeli na takich sztywnych i zimnych nogach wykonasz przysiad z dużym obciążeniem, możesz być niemalże pewny, że zakończy się do zerwaniem jakiegoś więzadła albo przynajmniej naciągnięciem łydek czy mięśni dwugłowych uda.

A to wszystko znaczy, że na twój sprzęt do ćwiczeń w domu powinny składać się również przyrządy niezbędne do wykonania porządnej rozgrzewki. Będzie to przynajmniej jedna maszyna cardio, mata do ćwiczeń oraz wałek do rolowania. Jeżeli natomiast po zakończonych ćwiczeniach lubisz się rozciągać, kup też sobie jakieś zwykłe gumy bądź taśmy.